What Language Is This?

This one should not be real difficult actually.
Visų lankytojų lauksime nuo trečiadienio“, – sako Medžių lajų tako informacijos centro darbuotoja ir pažymi, kad jau prieš mėnesį Anykščių regionio parko puslapyje internete bei „Facebook“ buvo paskelbta, jog birželio 20-21 d. takas bus uždarytas – atliekama statinio kasmetinė techninė profilaktika. Tako remonto darbai atliekami pirmą kartą po jo atidarymo – buvo tikrinamos konstrukcijas, atliekami valymo ir dažymo darbai, saugumo patikra. Tiesa, kokių nors gedimų nepastebėta, taku toliau bus galima tęsti ekskursijas. Oficialiai Medžių lajų takas nedirba tris dienas per metus – pirmąją Naujųjų metų dieną, taip pat pirmąsias Šv. Velykų ir Kalėdų dienas, tačiau nuo šiol prieš atvykstant į taką lankytojams vertėtų pasidomėti, ar jame nėra atliekama techninė profilaktika.
„O mums net nekilo minčių pasidomėti, ar takas nedirbs – žinojome, kad jis nedirba tik tris dienas per metus“, – prisipažino net iš Klaipėdos atvykę lankytojai. Jie, kaip ir kiti pirmadienį bei antradienį atvykę pasigrožėti Anykščių rajono vaizdais liko nieko nepešę – buvo neįleisti. O kai kurie net piktinosi, kad apie tai, jog takas yra uždarytas, sužinodavo tik tuomet, kai nueidavo prie įėjimo. „Tai galėjo bent prie Puntuko akmens kokią nors lentelę pakabinti, kad nedirba, nes užrašas toks yra tik prie įėjimo ir Informacijos centro“, – piktinosi viena moteris. Pasigrožėti Medžių lajų tako vaizdais atvyko ir šiuo metu Anykščiuose į treniruočių stovyklą atvykusios merginų (U20) rinktinės krepšininkės, šiuo metu besiruošiančios Europos B diviziono čempionatui, kuris įvyks Juodkalnijoje.
„Po pietų turėjome laisvo laiko, nutarėme atvažiuoti pasigrožėti vaizdais, o pasirodo, kad nedirba, – stebėjosi jaunosios krepšininkės. – Gerai, mes sportininkai, užlipome ir nulipome, bet matėme ir pagyvenusių žmonių, ir su vaikais – galėtų apačioje kokią nors lentelę pakabinti, kad nedirba.“ „Tai mums dar pasisekė, kad mes dabar esame apsigyvenę Anykščiuose, atvažiuosime kitą dieną, bet juk kiti žmonės atvažiuoja iš toliau“, – sportininkės prisipažino, kad iki šiol Medžių lajų take nebuvo apsilankiusios. Liūdnais veidais iš parko išvyko ir ne viena grupė moksleivių, į parką autobusais atvykusių iš Rokiškio, Panevėžio ir kitų rajono. Prie įėjimo buvo matyti ir užsieniečių – takas Jungtinių tautų Pasaulio turizmo organizacijos rengiamuose prestižiniuose turizmo inovacijų ir meistriškumo apdovanojimuose yra pelnęs pirmąją vietą.

Please follow and like us:
error3
fb-share-icon20
Tweet 20
fb-share-icon20

0 thoughts on “What Language Is This?”

  1. Polish has an ą and ę, which Lithuanian has as well, but Lithuanian is, if I’m not mistaken, the only language that has the į and ų. That was an orthographic clue, but Sun robbed me of the glory of being the first to guess it right.
    Regards. James

  2. I should have sat out… James is playing the game correctly. Half Lithuanian.
    Lithuania has a long, magnificent and tortured history. There is one reason for its struggles. Russia. Poland is similar (though they differ in many other ways). They have remarkable people but happen to be horribly situated geopolitically. To this day a Russian oblast exists between Lithuania and Poland.
    My great-grandmother fled Lithuania as an indentured servant at 14, lying about her age to board a ship alone, then cleaned Pullman cars to survive when she got here. When I visited her Lithuanian hometown a few years ago they were still plowing with horses. God bless her.

  3. Lithuanian or Latvian. From the coments I can see it’s the former. I’ve always liked Baltic languages, as they are the closest relatives of Slavic languages. I wonder from which group the Balto-Slavic languages split.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)